Patlıcan
İstediğiniz çeşit fideyi firmamız ticari ve fason olarak yetiştirmektedir.
Spot olarak yetiştirdiğimiz ürünlerden bazıları ;
 
KARNAZ F1 (Bursa Tohumculuk)Bt-Karnaz F1 Hibrit
Plastik tünel ve açık saha üretimine uygun, çok dallanmayan, erkenci ve verimli, sapı dikensiz,tünel altında çiçekleri hormonlanabilen, meyveleri   22-25 cm uzunluğunda, uçları yarım sivri, parlak siyah renkli albenisi yüksek,çok lezzetli bir çeşittir. Raf ömrü uzun , nakliyeye dayanıklı olması nedeniyle ihracatçıların çok beğendiği ve daha yüksek fiyatla satın aldığı çeşittir.   Verticillum'a oldukça toleranttır.

 

 
 
ANAMUR RZ  F1 ( Rito Tohumculuk )
ANAMUR KARASI alçak tünelde erken ilkbahar ve açık tarlada yazlık üretim için uygun bir çeşittir. Güçlü ve kapalı bitki yapışma sahip (meyveyi güneş yanmasından korur), erkenci ve hasat arası kısa olduğundan çok verimlidir. Soğuk dayanımı iyi olduğundan yaprak sararması olmaz. Meyve sapı ve çanak yapraklan dikensiz, meyve yapısı standart, rengi siyah ve kalitelidir. Uzun hasat süresi vardır.
 
 
 
 
 
 
ADANA PATLICANI
 
 

PATLICAN HALEP KARASI (Standart)

Açık tarla yetiştiriciliğine uygun orta erkenci patlıcan çeşididir. Meyveler silindirik, az çekirdekli, parlak siyah renkte, uçları sivridir. Meyveler ortalama 22-25 cm. boyundadır. Dekara verimi 3-4 tondur. Sofralık olarak kullanılır.

 
 
 
 
 
AYDIN SİYAHI 55  (Standart)
Erkenci tercih edilen, bir patlıcan çeşitidir. 70-75 günde hasat yapılmaya başlanır. Bütün bölgelerimizde ekimi yapılmaktadır. Bitkiler dallı ve 100-125 cm. boyundadır. Meyveler, silindirik yapıda, ince kabuklu, küt uçlu, parlak koyu mor-siyah renkte, beyaz etli, az çekirdekli, 25-30 cm. uzunluğundadır. Meyveler hasat döneminde 200-300 gr. civarındadır. Bakım şartlarına göre dekara verimi 3-4 ton’dur. Acılaşma göstermez, kızartmalık ve yemeklik olarak kullanılır.
 
 

PATLICAN KEMER 27 (Standart)

Orta erkenci bir çeşittir. Açık tarla yetiştiriciliğine uygundur. Meyveler silindirimsi görünümlü, az çekirdekli, beyaz etli, ince kabuklu, küt uçlu, parlak siyahımsı özelliklere sahiptir. Meyveler acılaşma göstermez, hasat döneminde 20-25 cm. boyunda, 5-6 cm. çapındadır. Dekara verimi yıl ve bakım şartlarına göre 3-4 ton dur. Yemeklik kalitesi yüksektir.

 
http://www.guvenlikciyiz.com
Her Hakkı Saklıdır © Adana Fide